افراد موفق چه کردند ؟!؟ مطالب علمی نکات موفقیت

تغییر باورهای غلط

ریتم ذهن | Brain Rhythm

برای آن که اراده ای پولادین داشته و بتوانید بر تمامی مشکلات فائق آیید، در هر شماره، این صفحه را مطالعه فرمایید . این موضوع بر طبق درخواست های شما تنظیم گردیده است، ما را امین خود بدانید و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید .

اول یاد آوری می کنم که :

۱ – محرک و انگیزه در وجود شما آتشی می افروزد که قوای درونی شما را برمی انگیزد .

۲ – این آتش، استعدادهای شما را عیان می کند . آیا از استعدادها و توانایی های خود با خبرید؟ آن ها را یافته و به کار گیرید .

۳ – هرگز نگویید: نمی شود! بگویید: حتما می توانم .

۴ – در انجام هر کاری با تمام وجود بکوشید و تردید نکنید .

۵ – اگر بار اول نشد، ناامید نشوید; دوباره سعی کنید .

۶ – با اندیشه و تعقل می توانید بر مشکلات فائق شوید; خواستن، توانستن است .

۷ – مقاومت کنید، بیشتر بکوشید، ادامه دهید و از راه باز نمانید . همین مداومت شما را پیروز خواهد کرد .

۸ – اگر همت کنید، خداوند شما را یاری می کند .

۹ – هدفتان را همیشه مد نظر داشته باشید، هیچگاه آن را از نظر دور نکنید .

به خودتان اعتماد داشته باشید

در روزگار ما، میلیون ها انسان، خود را بی استعداد می دانند . آنان شکست خورده و غمگینند; زیرا که سرچشمه نشاط آدمی، اعتماد به نفس است . عدم اطمینان به خود، اندیشه را فلج می کند .

امرسون قائل است: اعتماد به نفس، اولین رمز پیروزی است .

کسانی که تسلط بر نفس خود را می آموزند، قدرت فوق العاده ای پیدا می کنند که دیگران نیز در پرتو تاثیر آن قرار می گیرند . اینان جامعه را نیز یاری می دهند .

چندی پیش نامه ای از خواهر (س . م) به دستم رسید که مشکل خود را با من در میان گذاشته بود و آن را حل نشدنی می خواند . از این طریق خدمت خواهر (س . م) می گویم که گفتگوی شما با من در مورد این که مشکلی حل نشدنی دارید، نشانگر این امر است که شما به خودتان اعتماد ندارید و از هر اقدامی در رسیدن به منظورتان هراس دارید . در صورتی که به نظر من گرفتاری شما هر اندازه زیاد باشد، اگر با تمام وجود در برطرف کردن آن تلاش کنید، حتما موفق خواهید شد . نباید منتظر یاری دیگران باشید . وقتی انسان حاضر نباشد به خاطر خودش با تمام وجود تلاش کند، چگونه دیگران می توانند برای او کار کنند! پیروزی از آن کسانی است که خود را باور دارند .

اگر می خواهید وضعتان تغییر کند، خودتان را تغییر دهید . اگر به مغز خود اجازه دهید که قدرت مطلق خود را به کار گیرد، مسلما شما را به سوی هدف هدایت خواهد کرد . باور داشتن و عمل کردن راه پیروزی است .

«ویلیام جیمز» ، روان شناس معروف، قائل است که بزرگترین کشف در زمانه ما، پی بردن به این راز است که مردم با تغییر در طرز تفکر خود، قادر خواهند بود زندگی خود را عوض کنند .

نیروی تخیل و تصور

کسی که خود را فردی مثبت و فعال می بیند و حاضر است تا سرحد لزوم در رسیدن به هدف خود مطالعه و کوشش کند، همیشه به سمت هدف پیش خواهد رفت . قوه تخیل و تصویر ذهنی مثبت، از سرانجام کار، بسیار قابل توجه است; زیرا همیشه همان خواهد شد که تصورش را به ذهنمان راه داده ایم .

فکر کردن به شکست، قوای ما را منجمد می کند و نمی توانیم درست عمل کنیم . اگر به جای یاس و ترس، به قدرت خود بیندیشیم و با روح و قلب خود به مبارزه با مشکلات برخیزیم، حتما پیروز خواهیم شد .

گاهی انسان با یک اشتباه کوچک به سرزنش خود می پردازد; اعتماد خود را از دست داده و با خود می گوید: چرا چنین کردم و چرا به جای این کار، به کار دیگری نپرداختم؟

این درست نیست، نباید یک اشتباه کوچک، ما را از ادامه کار باز دارد . زمان در گذر است . سعی کنید آن را تکرار نکرده و در صدد جبران آن برآیید . مهمترین عامل پیروزی، داشتن طرز تفکر مثبت است . باور کنید که توانایی انجام کار را دارید .

بدانید که: شما خواهید توانست; اگر فکر کنید که می توانید .

Image result for ‫نیروی تخیل مثبت‬‎

آیا هرگز از توانایی خود در شگفت مانده اید؟

چنین پرسشی نشانه اعتقاد به این امر است که هر کس در درون خود استعداد فوق العاده ای دارد که به یاری آن می تواند پیش برود و ترقی کند، تا جایی که خود نیز از توانایی خویش به شگفت آید .

«توماس ادیسون » ، دانشمند دقیق و تیز بین، گفته است:

«اگر ما تمام کارهایی را که توانایی انجام آن را داریم، به انجام برسانیم، سخت شگفت زده خواهیم شد .»

بر اساس این تفکر آیا شما هرگز خود را شگفت زده کرده اید؟

تنها چیزی که انسان را از پیشرفت باز می دارد، عدم اعتماد به نفس است . به محض این که تصمیم بگیرید، پیشرفت شما شروع شده است و گام اول را برداشته اید .

پس از آن، با اراده قوی و کوشش پایدار و افکار مثبت، موفق خواهید شد . به محض این که یک فکر منفی به شما هجوم می آورد، یک فکر مثبت را با قوت جانشین آن کنید . هرگز تصور موانع را به خود راه ندهید . اگر به مانعی برخوردید، آن را در ذهن خود تجزیه کنید و برای هر قسمت آن راه حلی بیابید، و با تدبیر آن را از سر راه خود بردارید . هرگز آن را بزرگ نکنید ; به این ترتیب شما به قوه خارق العاده خود پی می برید و از آن شگفت زده خواهید شد .

«غیر ممکن است » را از ذهن خود بیرون کنید

البته مقصود من این نیست که لغت «غیر ممکن » را از کتاب فرهنگ خود حذف کنید، بلکه کافی است آن را از ذهن خود خارج کرده، در گفتارتان به کار نبرید و آن را بهانه عدم پیشرفتتان قرار ندهید . به جای آن همیشه از کلمه باعظمت «ممکن است » ، استفاده کنید . وقتی می گوییم که انجام کاری غیر ممکن است، اعتراف کرده ایم که هیچ اطلاعی درباره آن نداریم; زیرا وقتی خوب بررسی می کنیم، می فهمیم اصلا غیر ممکن وجود ندارد . انجام هر کاری با متانت و آرامش و مطالعه دقیق به راحتی ممکن است .

غیر ممکن، یک افسانه است . همیشه به حقیقت فکر کنید و افسانه را فراموش کنید .